15 Nisan 2015 Çarşamba

MASKE DÜŞTÜ!.. MENFUR OYUNLAR, KİRLİ ELLER VE İĞRENÇ EMELLER ORTALIĞA DÖKÜLDÜ...

Papa’nın Neden ‘Soykırım’ Dediği Belli Oldu 
(Media Watch - Nis 15, 2015)
Ermeni diasporasının, Vatikan Bankası IOR’a 25 milyar dolar aktarma sözü karşılığında Papa’nın ‘Soykırım’ dediği iddia edildi. Ermeni diasparası "Ermeni diasporanın" son oyuncağı Papa Francis oldu. Önceki gün Ermeniler için düzenlediği ayinde 1915 olayları için ‘Soykırım’ ifadesini kullanan Papa’nın, bir anlaşma gereği bu hamleyi yaptığı iddia edildi. 
Adı skandallarla anılan Vatikan Bankası IOR’a 25 milyar dolar aktarma sözü veren Ermeni diasporanın Papa Francis’i satın aldığı belirtildi. Nakit olarak İsviçre bankalarından aktarılan paranın, geçtiğimiz hafta son taksitinin de ödendiğine dikkat çekildi. Las Vegas kumarhanelerinin mimarı olan dolar milyarderi Kirk Kerkorian’ın bu işi organize ettiğine dikkat çekildi. Kerkorian’ın, 15’i ABD’de yaşayan 20 işadamından bu parayı 5 yıllığına aldığı öğrenildi. Türk düşmanı olan Kerkorian, bu paranın garantisini aldıktan sonra yeni yılın ilk günlerinde Papa ile bir görüşme yaptığı da iddialar arasında. Papa’nın bu teklife önce olumsuz yaklaştığı, ancak bankanın finans konusundaki sıkıntıları göz önünde bulundurduktan sonra ‘Evet’ dediği ifade edildi.
24 NİSAN ERİVAN TAKTİĞİ 
Papa Francis’in 24 Nisan’da Erivan’a gitmemesinin nedeni ise, taraf olduğunun net olarak ortaya çıkmasından korkması gösterildi. Geçen yıl Moskova’da gözaltına alınan ve ev hapsinde tutulan Ermeni işadamı Levon Ayrapetyan da Papa’nın ikna edilmesi konusunda danışmanlarını görevlendirdi.
SON SÖZÜ SÖYLEDİ
Jerr Hrimiyan (Bestekar): Ermeni soykırımı nedeni ile ilgili Türkiye’ye ve dünyaya soykırım iddiaları ile ilgili olarak en güzel yanıtı Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan vermiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan,güzel ve insancıl duygularla hiçbir cumhurbaşkanının cesaret edemeyeceği duygularla acıları paylaşmıştır. En güzel mesaj Erdoğan’ın mesajındadır…
AYRIMCI PAPA
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Papa Francis’in Ermeni iddialarıyla ilgili sözleri konusunda açıklamalar yaptı. Çavuşoğlu, “Her şeyden önce hem Papa hem de Ermeni temsilcilerin yaptığı açıklamalar tarihi ve hukuki gerçeklerle bağdaşmamaktadır. Bosna ve Ruanda olayları uluslararası mahkemelerce soykırım olarak saptanmasına rağmen bunlara ‘toplu kıyım’ diyor ama hukuken tanınmayan 1915 olaylarıyla ilgili ‘soykırım’ ifadesini kullanıyor. Burada ayrımcılık var” dedi.
Avrupa Parlamentosu'nu uyarıyoruz AİHM kararını çiğneyemezsin! Avrupa Parlamentosu “AIHM YERINE KARAR VEREMEZ!..”
PAPA Franciscus’un Vatikan’da 1915 olayları için “soykırım” terimini kullanarak yaptığı kışkırtmanın ardından bugün de “soykırım tasarısı” Avrupa Parlamentosu’nda (AP) oylanacak. AP, 12 Mart günü, AB Dışişleri Komitesi’nin hazırladığı ve 77. maddesinde “Ermeni soykırımının 100. yılında AB üyesi ülkeler tarafından tanınması ve üye ülkeler tarafından kabulünün tavsiyesi” ifadeleri bulunan raporu kabul etmişti.  
Geçen günlerde de Avrupa Parlamentosu’nun en büyük grubu EPP (Avrupa Halk Partisi) Türkiye’yi sözde Ermeni soykırımını tanımaya çağırmış ve gerekenin yapılması için AB ülkelerine çağrıda bulunmuştu. Yapılacak oylama sırasında Vatan Partisi Avrupa Temsilciliği, Talat Paşa Komitesi, Türkiye Gençlik Birliği ve Atatürkçü Düşünce Dernekleri Birliği Avrupa genelinde AB temsilcilikleri önünde olacak. Eşzamanlı basın açıklaması yapma kararını öğrenen İsveç ve İsviçre’deki Türk toplumunun temsilcileri de AB temsilcilikleri önünde Vatan Nöbeti’ne destek kararı aldı. Oylamaya karşı dün de 751 AB parlamenterine mektuplar ulaştırıldı.  
‘AVRUPA’DAKİ TÜRKLER KAYITSIZ KALMAYACAK’ 
İngilizce hazırlanan, Vatan Partisi Avrupa Temsilciliği, Avrupa ADD Birliği ve Avrupa Talat Paşa Komitesi’nin imzasını taşıyan ve 751 parlamentere ulaştırılan uyarı mektubunda şu ifadelere yer verildi: “Avrupa Parlamentosu, hukuka aykırı davranıyor, AİHM ve Lahey Adalet Divanı kararı açıkça çiğneniyor. Avrupa’daki 5 milyon Türk, bu hukuksuzluğa kayıtsız kalmayacaktır.” 
‘5 MİLYON TÜRK’Ü HAPSE Mİ ATACAKSINIZ?’ 
BrükseL’de bulunan Vatan Partisi Avrupa Temsilcisi Beyhan Yıldırım, Aydınlık’a yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “751 AB Parlamentosu üyesi vekile uyarı mektuplarımızı ulaştırdık. Türk toplumunun temsilcileri olarak, parlamenterlerden görüşme talebinde de bulunduk. 5 milyon Türk’ü ne yapacaksınız? Hapse mi atacaksınız? Bu dava hukuken ve siyasi olarak bitmiştir. Görmüyor musunuz? AB Parlamentosu, kendi hukukunu da hiçe saymaktadır. Açıkça AİHM’nin 2. Dairesi’nin Perinçek-İsviçre davasına ilişkin aldığı karar, Lahey Adalet Divanı’nın kararı çiğnenmektedir. Avrupa, bu hukuksuzluktan vazgeçmezse bilsinler ki, Avrupa’daki Türk toplumu gelişmeler karşısında ayağa kalkmasını bilir. İlk büyük tepkimizi, 24-25 Nisan 2015 tarihinde Frankfurt ve Berlin’de devasa yürüyüşlerle veriyoruz.” 
‘VATAN SAVUNDUK’ 
Türkiye Gençlik Birliği Avrupa’nın da konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: “Bizler soykırım yapmadık, vatan savunduk! Kanlı tarihinizle yüzleşin ve bügüne kadar işlemiş olduğunuz insanlık suçlarından dolayı başta büyük Türk milleti olmak üzere bütün mazlum milletlerden özür dileyin. 1915’lerde Ermeni halkının çekmiş olduğu acıların da sebebi siz, İngiliz, Fransız ve Amerikan emperyalistlersiniz. 
‘POLİTİK BİR KARAR’ 
Emekli Büyükelçi Pulat Tacar, “Avrupa Parlamentosu’nda bu karar yüzde 100 çıkacaktır. 1987 senesinde çıkan karar sırasında orada büyükelçiydim ve o kararın nasıl çıktığını bizzat gözlemledim. Kararın çıkmaması için her türlü gerekçe vardı. Karar komitede bütün soykırım kelimeleri yok edilerek genel kurula getirildi. Politik bir karardır, parlamento yargılayamaz. Doğu Perinçek-İsviçre davası düşünceyi ifade özgürlüğü davasıdır. AİHM 2. Dairesi’nin aldığı karar Perinçek’in düşünceyi ifade özgürlüğü çerçevesinde ‘Ermeni soykırımı’ olmadığını ve bunun bir uluslararsı yalan olduğunu ifade etmesinin kendisini mahkum etmeye yeterli olmadığını söylemişti. AİHM Ermeni soykırımı konusunda herhangi bir karara varmamıştır.Doğu Perinçek’in söylemi hukuksal bakımdan önemlidir. Perinçek, hukuksal bağlamda ‘soykırım’ denemez diyor. Diğerlerinin söyledikleri ise siyasal bağlamda söylenebilir. Aradaki fark çok önemlidir. Soykırım sözleşmesi hukuksal metindir. Hukuksal metinde gayet açıkça neye soykırım deneceği ve hangi şartlarda soykırım deneceği açıktır.” 
‘MÜCADELEMİZLE AVRUPA’YI AYDINLATACAĞIZ’ 
Talat Paşa Komitesi Avrupa Sözcüsü Niyazi Öncel de “Bu kararları tanımıyoruz. Gayriciddidir, hukuki değildir. Talat Paşa Komitesi olarak, yurtdışındaki vatandaşlarımızın yanında ve önlerinde olmaya devam edeceğiz. Milletimize söz veriyoruz. Büyük kitlesel yürüyüşlerle Avrupa’ya, ABD’ye gereken mesajlar verilecektir” diye konuştu.  
‘TÜRKİYE’DE BAŞKA VATİKAN’DA BAŞKA...’ 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Papa’nın Ermeni iddialarını destekleyen açıklamasını eleştirdi, “Dini liderler nefreti, kini değil, barışı, kardeşliği ön plana çıkarmalı” dedi. Çavuşoğlu, Papa’nın Türkiye’de farklı, orada farklı konuştuğunu kaydetti. Bu durumu samimiyetsizlik olarak nitelendiren Çavuşoğlu, “İster dini lider olun, ister bir ülke lideri, söylemlerimiz birbiriyle tutarlı olmalıdır” diye konuştu.  
ASALA VATİKAN’DAKİ 2 ELÇİMİZE SALDIRMIŞTI 
Türkiye’yi Ermeni soykırımı yapmakla suçlayan Vatikan’da görevli 2 Türk büyükelçi, Ermeniterör örgütü ASALA’nın saldırısına uğramıştı. Emekli büyükelçiler, Papa Franciscus’un Türkleri Ermenilere soykırım yapmakla suçlaması sonrası Aydınlık’a yaptıkları açıklamada Papa’ya, Ermeni terör örgütü ASALA’nın Vatikan’da görev yapan Türk büyükelçilere yönelik saldırılarını hatırlattılar. Emekli Büyükelçi M. Nuri Yıldırım “Vatikan’da görev yapan Büyükelçi Taha Carım 1977’de Ermeni teröristlerinin saldırısında yaşamını yitirdi. Yine bir başka saldırıda 1979 yılında bir başka büyükelçimiz Vecdi Türel ve koruması yaralandı. Papa Franciscus bunları hatırlıyor mu?” dedi. 
HOLLANDA’DA TÜRKLER 127 VEKİLE DAVA AÇIYOR 
Hollanda Türkleri Konseyi, 1915 olaylarıyla ilgili Hollanda parlamentosunun alt kanadını oluşturan Temsilciler Meclisi üyeleri ve Avrupa Parlamentosu üyelerini mahkemeye vermeye hazırlanıyor. Konsey Başkanı Sefa Yürükel ve Mustafa Cingöz, Hollanda parlamentosunda geçen hafta gündeme gelen ve 13 ret oyuna karşılık 127 oyla kabul edilen “Ermeni Soykırımı” önerisinin Türk toplumuna karşı işlenmiş bir iftira suçu olduğunu belirtti. Yürükel ve Cingöz, hafta sonu düzenledikleri basın toplantısında, Hollanda parlamentosunda öneriye “Evet” diyenlerin aldıkları kararla Hollanda’da yaşayan 500 bin Türk’ü rencide ettiklerini vurgulayarak öneriyi sunan ve buna destek veren partilerle milletvekilleri hakkında dava açacaklarını kaydetti. 
‘PAPA MAHKEME GİBİ HÜKÜM VEREMEZ’ 
Papa’nın düzenlediği ayinde 1915 olayları için “Ermeni soykırımı” ifadesini kullanmasına tepki gösteren emekli Büyükelçi Onur Öymen, Papalığın bir din devleti olduğuna dikkat çekerek, “Din devletinin siyasi konularda görüş belirtmesi doğru değil. Papalık kendini mahkeme yerine koyuyor. Bu konuda, alınmış bir mahkeme kararı var. AİHM, Perinçek davasında, bu olayın soykırım olarak tanımlanamayacağına karar vermiştir. Mahkeme kararını bile bile sanki papalık AİHM’den daha üstün bir makammış gibi hüküm veriyor” dedi. Öymen, Papa’nın tarihi konuları tartışmaya girerse kendisinin de üzüntü verici bir durumla karşılaşabileceğini kaydetti.  
AVİM BAŞKANI KILIÇ: PAPA’NIN ÇIKIŞI PLANLI 
Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM) Başkanı emekli Büyükelçi Alev Kılıç, Papa’nın sözlerini Aydınlık’a değerlendirdi. Ermeni diyasporasının bugüne kadar soykırım iddialarını ve kampanyalarını 3 ayak üzerine inşa ettiğini vurgulayan Kılıç, “Bunlardan biri siyasi, biri tarihi, biri de hukuki. Bu üç ayaktan tarihi ayak Türkiye lehine döndü. Yapılan aydınlatıcı çalışmalar, incelemeler bunda etkili oldu. AİHM’in soykırım olmadığını tescil etmesi ise noktayı koydu. Hukuki ayakta ise hiç başarılı olamadılar” dedi. Diyasporanın elinde bir tek siyasi propaganda kaldığını kaydeden Kılıç, “Şimdi siyasi boyuta dini boyutu eklediler. Vatikan’da Papa’nın yaptığı soykırım açıklaması planlı bir olay. Toplantıya katılanlar da bunun göstergesi” diye konuştu.
(REF: Aydinlik Gazetesi)
MÜTHİŞ BİR İDDİA: “Erməni diasporasi qondarma "soyqırım" eylemi içün pope Fransis'a 25 milyon Dollar rüşvet vermiş!” ‏ From: AzerNews
HABER: Dr. Kayaalp Buyukataman, TF ADVISORYBOARD - Turkish Forum Dunya Turkleri Birligi Bilgi: Haluk TARCAN
Cumhuriyyet.az avropa.info-ya istinadən xəbər verilir ki Erməni diasporasi qondarma "soyqırım" eylemi icün pope Fransis'a  25-milyon Dollar rüşvet vermiş! Erməni diasporunun külli miqdarda pul ilə ələ aldığı sonuncu oyuncağı Roma'da Pope  Fransis olub. Pope Fransiskin ermənilər üçün təşkil etdiyi tədbirdə 1915-ci il 1-ci Dünya Savaşi hadisələrini soyqırım adlandırmasının alt səbəbi bəlli olub.
Basinda yayılan xəbərlərdə Pope'ın Erməni diasporuilə razılaşdığı içün bucür açıqlama verdiyi bildirilir. Xəbərlərdə Vatikan Bank'ına 25 milyon dollar pul köçürməsin boynuna alan Erməni diasporu pope'i bu yolila əlaldığı söylənilir.
Xəbərlərə görə İsveç banklarından pulun son hissəsi keçən həftə köçürülüb. Bu işin yapımının başadami Las-Vegas qumarxanalarının içadamlarindan sayılan Kirk Kerkoryan  olduğu bildirilir. Kerkoryan'ın bu pulu  20 Ermeni asilli işadamından ve... aldığı soylənilir. Beləliklə qondarma "Ermeni soyqırım" oyunlari bir əsirdir, bir yalanin corəgini yiyən Ermeni diasporu əlilə, xristian aleminin bir yeni böyük ayıbına civirilir. Sayqılarımla, E. Altunbay - 14.4.2015
Billionaire Kirk Kerkorian funding a film about the Armenian genocide JoBlo.com‎ - 18 hours ago, The one time owner of MGM may be 97 years old but that hasn't stoppedKirk Kerkorian from ... More news for kirk kerkorian
ELEŞTİRİ; YORUM VE KATKILAR:
BÖYLE BUYURMUŞ PAPA EFENDİ HAZRETLERİ‏
Hristiyanlik insanlik tarihinde yukselen en sapikca sistemdir. Thomas Jefferson (1743-1826), 
Tum mabet ve kiliseler yikilip dumduz edilmelidir. Bunlardan bir iki tanesinin enkazi saklanip, ibret almalari icin, gelecek kusaklara Hristiyanligin yilan yumurtalarini biraktigi yerler olarak gosterilmelidir. Nietzsche (1844-1900)
Once sunu belirteyim. Hz İsa'yi seven ve sayan insanlar bu yazdiklarim icin alinmasinlar. Sozum o kisiye degil, ama onun ogretisini tarihin en korkunc zulum mekanizmasina ceviren Katolik Hristiyanliga.
Dunyamizda finans-yayilmacilik-din tabanli savaslar surerken, uzun bir suredir, bakalim Hristiyanlik ne zaman isin icine karisacak diye merak ediyordum. Sagolsun, Papa hazretleri beni mahcup etmedi, bir demec patlatip, bizim uyguladigimiz iddia edilen Ermeni soykirimi hakkinda konustu. simdi bu isin tarihi arka planina deginmeyecegim. Birakalim tarihciler ve siyasetciler tartissin. Ben geleyim Papa efendiye.
Papa hazretleri, bence, biraksin Ermeni meselesini de, kendi kilisesine bagli papazlarin senede kac cocuga tecavuz ettiklerinin bilancosunu cikarsin. Ama dilerse, Vatikan bankasinin Mafya ile olan iliskileri hakkinda bir vaaz da verebilir. Dinlemek isterim. Hic kimseye hesap vermeden yatirim yapan Vatikan Bankasini kullanarak, İtalyan Gambino ailesinin eroinden gelen parayi nasil akladigini dinlemek ogretici olabilir. Ama bu konular isine gelmiyorsa, Nazi altinlarinin nasil saklandigini veya kendilerine Benito Mussolini'nin nasil yardim ettigini de anlatabilir.
Daha eskilere gidelim mi? Mesela kara Afrika'sinda yasayan yerlilerin nasil kole edildiklerini, nasil tasindiklarini anlatalim mi? Elmina kalesinin ismini kac kisi bilir? 1492 yilinda Gana'da kurulan bu kaleye zenciler getirilir, tutsak edilir ve kole tacirlerinin gemileri ile yeni dunyaya gonderilirdi. Orda ise, hem yerel halk, hem de getirilen zenciler yuzyillarca dovule dovule, akla hayale gelmeyecek iskencelerle calistirildilar. Yapilanlar inanilacak gibi degildi. Herhangi bir zenci, cagrildigi zaman hemen kosa kosa "efendisinin" yanina gitmezse kollari bacaklari koparilarak olduruluyor ve cesedi digerleri gorsun diye sergileniyordu. Kimse bana, efendim bu islerin Hristiyanlikla ne alakasi var, demesin. cunku beyaz efendiler, Kuba'dan baslayip, tum Guney Amerika'yi kapsayan istilalarinda, gittikleri yerlere ilk olarak hasmetli bir kilise dikiyorlar ve onun insaatinda koleleri kullaniyorlardi. Bu halk sonradan Hristiyan oldu, cogu gecmislerini unuttu, simdi ise kiliselerinde mutlu bir sekilde ilahiler okuyorlar.
Ya Aborjinler nasil Hristiyan oldu ? Kitaya 18. yuzyilda İngilizler ve diger beyazlar geldiginde Aborjinlerin goklerdeki kutsal babamizdan haberi bile yoktu. Bugun ise yerel halkin yaklasik %80'i Hristiyandir. Avusturalya cok verimliydi. Tarlalarda calistirilan Aborjinlerden herhangi biri en ufak bir direnis gosterdiginde, parmaklari kopariliyor ve kendi ailesinin gormesi icin onlarin onune atiliyordu. Kitada cocuk islah evleri kuruldu. Burda yerli cocuklar, rahibelerin gozetiminde en kati disiplin kurallari uygulanarak yetistirildiler.
Kuzey Amerika yerlilerine ne dersiniz ? Tarihin gordugu en korkunc "soykirim". Bu kelimeyi bilerek kullaniyorum. Hic tartismasiz, tam bir soykirim. Kac milyon kisinin olduruldugu bile belli degil. Beyaz adamin kitada yayilmasi ile o topraklarda yuzyillardir yasamis olan zavalli insanlar bir kiyima ugradilar. "Rezervasyon" kelimesinin anlamini bilir misiniz? Bu kelime, kizilderilileri verimsiz topraklara surmek icin kullaniliyordu. İrili ufakli onlarca kabile; Navajolar, Cheyenneler, Apacheler, Creekler, Siyular, Seminoller ve digerleri, corak topraklarda olume terkedildi. Sonunda buyuk cogunlugu asimile edildiler, bazilari ise alkolik oldu.
Peki, Papa efendi hazretleri, insanligin buyuk beyinlerinin, bilimcilerin, sanatcilarin eserlerini nasil seytan isi olarak gorduklerini aciklamak ister mi? Hani su meshur "Index Librorum Prohibitorum" Papaligin yasakladigi kitaplar ve yazarlar. Victor Hugo, Balzac, Copernicus, Spinoza, Kant, Galilei, Hume, Descartes, Andre Gide, Montaigne, Voltarire, Diderot ve daha yuzlercesi, kendi kutsal palavralarina uymadigi icin nasil yasaklandi...onu da bir zahmet aciklasinlar.
Ya kadinlarla kedilerin yakilmasi? Kadinlar cadi olarak goruldukleri ve kediler de ugursuz yaratiklar olarak kabul edildikleri icin kac milyon kadin yakildi acaba ? 1200'ler ile 1700'ler arasinda surdurulen cadi avinda, papaligin kadinlari seytan ilan eden kac tane "fetvasi" yayinladi, acaba aciklama zahmetinde bulunurlar mi? Mesela hafizasini biraz zorlayip Papa VII ve VIII İnnocent'in "Hristiyanligin kesin emri olarak" cadilarin kedileriyle birlikte yakilmalarina dair verdigi fetvalari bir okusa da dinlesek ...simdi inanmasi cok zor gelir; ama kurulan cadi mahkemlerinde, kediler de aynen insanlar gibi yargilaniyordu. Kadinlar ise, ciglik cigliga bagirarak seytanla isbirligi yaptiklarini itiraf ediyorlardi. Elbette engizisyonun yardimi ile !
Burda birakiyorum. Aslinda daha neler neler var...yuzyillara dayanan kan, iskence ve tecavuz dolu bir tarih.
Saygilar..
Levent Erturk

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder