24 Haziran 2015 Çarşamba

Kirli eller ve menfur emeller bir bir ortaya çıkıyor. Türkiye'ye karşı hain plân Wikileaks belgelerinde

Türkiye'ye Karşı Yürütülen Kirli Oyunlar ve Hain Plânlar Wikileaks'in Sızdırdığı Belgelerde...
Gizli ve kirli (sözde Müslüman, gerçekte menfur ve melhus kâfir, hain) ittifaklar Türkiye’ye düşmanlık yarışında İsrail ve ABD ile kol kola! Wikileaks tarafından Suudi Arabistan hükümetinin özel yazışmalarıyla ilgili sızdırılan 70 bin belge arasında çarpıcı bilgiler yer alıyor.
İran’ın Suriye'yi kan gölüne çeviren Beşşar Esed'den PKK ile stratejik ittifak kurmasını istediğine dair yazışmaların yer aldığı belgelerde, Suudi Arabistan istihbaratının, İsrail'e karşı Beşşar Esed ve Lübnan Hizbullahı arasında bir ittifak oluşturma çabası olduğu da iddia ve ifade ediliyor. Wikileaks tarafından sızdırılan belgelerde; BOB (Büyük Orta Doğu) ve BİP (Büyük İsrail Projesi) çerçevesinde Suriye rejimini destekleyen bazı ülkelerin Türkiye'ye karşı, PKK ile ittifak yapması için Devlet Başkanı Beşşar Esed'i teşvik ettiği ve cesaretlendirdiği iddia edildi.
İNSANLIK VE İSLÂMLIK DÜŞMANLARI
Belgelerin birinde Suudi istihbaratının hükümet üyelerine gönderdiği bir bilgilendirme mektubuna yer verildi. Bu mektupta İran başta olmak üzere Suriye rejimini destekleyen ülkelerin Esed'i sınırda ihtilaflı olduğu Türkiye'ye karşı PKK ile ittifaka gitme konusunda baskı yapacağının öğrenildiği belirtiliyor.
Ayrıca Suriye rejiminin hayati tehlikeye girmesi halinde bu ittifakın daha ileri boyutlara taşınmasının düşünüldüğü iddia ediliyor. Başka bir belgede ise bu baskının ardından Suriye hükümetinin PKK ile görüştüğü ve Suriye'nin kuzeyinde bir tampon bölge oluşturulması fikrine karşı yakın bir işbirliği önerdiği öne sürülüyor. Yayınlanan başka bir belgede ise yine Suudi Arabistan istihbarat ajanlarının İsrail'e karşı stratejik saldırılarda rol almak üzere Esed rejimi ile Lübnan Hizbullahı arasında bir ittifak oluşturmaya çabalayacağı bilgisi yer alıyor.
500 bin yeni belge daha yayınlanacak
Habertürk'te yer alan habere göre, stratejik ilişkileri nedeniyle İran yönetiminin Esed rejiminden vazgeçmeyeceğine dair bazı yazışmalar da bu 70 bin belgenin arasında bulunuyor. Wikileaks'ingeçen cuma günü yayınladığı belgeler Suudi Arabistan hükümetinin Ortadoğu politikasına dair ciddi iddialar içeriyor. Wikileaks 500 bin yeni belgenin daha yayınlanacağını açıklamıştı. 
(24 Haziran 2015, TurkishNY Haberler)‏

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder