18 Ağustos 2015 Salı

Güney Doğu'da devlet yok!.. Varsa, DEVLET kendini göstersin; Hükümet ortaya çıksın...

TC’yi böyle kapattılar!..,
(Haber & Makale: Sabahattin ÖNKİBAR)
Aktaracaklarım tevatür değil, yakın tanıdığım olan bölge insanından dinlediklerimdir. Görmeyen gözler görsün, duymayan kulaklar işitsin; PKK devletini yaratmış; 
İlânı için gün saymaktadır.
Telefonda öğrencilik günlerinden beri canımı emanet ettiğim Kürt kökenli bir Türk milliyetçisi var:
-"Sabahattinim bölme işleminin finaline geldiler” diyor ve ağlıyor.
İşi gereği kendisi ve ekipleri her hafta Hakkari dahil güneydoğunun her köşesine giden arkadaşımın tespitleri özetle şöyle:
BÜYÜK İSYAN HAZIRLIKLARI 
TAMAMLANMAK ÜZERE
-Şırnak ve Hakkari’de büyük isyan günü için hendek ve siperler kazılmış durumda.
-Son haftalarda Diyarbakır, Bingöl, Van, Muş ve Siirt’te de siperler kazılmaya başlandı.
-Hakkari’de Türkiye Cumhuriyeti devleti kapatılmıştır. 
Defterdarlık faaliyette değildir ve tek kuruş vergi tahsilatı yapmamaktadır.
-KCK artık bütün güneydoğu illerinin tek hakimidir. KCK güçleri polis ve jandarmanın yaptığı görevleri yapıyor.
-Polisimiz ancak kendini korumakla meşgul ve binalarının dışına çıkamıyor.
-Asker hâlâ kışlasında.
-PKK’ya yapılan operasyon sadece uçak ve helikopterlerle yapılan saldırılar şeklinde. Karasal bir mücadelenin zerresi yok.
-AKP iktidarı ile beraber korucular sürekli aşağılandığı için vatansever olan Kürtler devlete kırgın!
-Teröre bulaşmamış olan Kürtler, Kürdistan’ın kurulacağına inandırılmış.
-Elazığ’ın ötesi artık ayrı bir devlet ve millet görüntüsünde.
-Türk basını maalesef olayın vahametinin zerresini kamuoyuna aktarmıyor.
-PKK bölge halkına sürekli olarak isyan günlerinde Birleşmiş Milletler ve ABD bizimle olacak propagandasını yapıyor.
KÜRTLERİ, TÜRK ORDUSUNA KARŞI KORUMAK İÇİN!...
-ABD’nin İncirlik, Batman ve Diyarbakır hava üslerinden yararlanma iznindeki ısrarı isyan günlerinde Kürtleri Türk ordusuna karşı korumak içinmiş... 
Evet, Güneydoğudaki manzara-i umumiye maalesef budur sevgili okurlar.
Peki Türkiye’yi yönetenler buna karşı ne mi yapıyor?
Haşmetlu Tayyip Efendi hazretleri Rize’nin bir dağında, yılın 8 ayı karla kaplı olup tek bir cemaati bile olmayan bir caminin açılış merasimindedir.
Memleketin Güneydoğusu PKK tarafından adım adım ele geçirilirken seyredip susan Genelkurmay Başkanı Necdet Özel Efendi de şeref madalyaları almaktadır.
Tesadüf bu ya; yine, kendisi de Vanlı olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan seyretmektedir.
Ahmet Davutoğlu’nu saymaya bile gerek duymuyorum. Kılıçdaroğlu maalesef bu sürecin dolgu malzemesi, Bahçeli ise süreçte milliyetçileri hadımlaştırma görevlisi.
Sonuç: Dönülmez akşamın ufkundayız.
HPG'liler asker ve polise sokağa çıkma yasağı getirdi
Muş'un Varto ilçesini kontrolü altına alan HPG gerillaları asker ve polise sokağa çıkma yasağı getirdi. HPG gerillaları karakolu arayarak "can güvenliğiniz için sokağa çıkmayın" dedi. Varto girişinde ise HPG'liler ve takviye gelen T.C. ordusu arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor
HABER MERKEZİ (16.08.2015) - Muş'un Varto ilçesinde dün akşam sıralarında ilçe merkezine giren HPG'liler asker ve polisle girilen çatışmanın ardından Varto'da kontrolü ele geçirdiler. Gece saatlerinde polis ve askerlerin karakollara çekilmesinin ardından ana caddelere hendekler kazılırken giriş çıkışları ise HPG gerillaları denetliyor.
Muş ve Hınıs yönünden gelen polis ve asker takviyesi ilçe girişinden uzak bir alanda konumlanırken, Muş yönünden gelen takviye güçlerle şiddetli çatışmalar yaşanmakta. İlçeyi kontrolü altına alan HPG gerillaları, Muş Valiliği tarafından Varto ilçe merkezinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından, Varto İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü telefonla arayarak polis ve askere sokağa çıkma yasağı getirildiği belirtti. Telefonda emniyeti arayan bir HPG gerillası, "Varto'da demokratik özerklik ilan edilmiştir ve tüm sokaklar PKK gerillalarının denetimindedir. Siz polis ve askerlere sokağa çıkmak yasaktır. Kendi can güvenliğiniz için sokağa çıkmayınız. Bundan sonra Varto PKK gerillalarının denetimindedir" dedi. Varto'da şuan ilçe girişine takviye gelen askerler ile HPG'liler arasında şiddetli çatışmalar yaşanırken, ilçe merkezinde ise asker ve polis karakollardan dışarı çıkamıyor. (18 Ağustos 2015, DİHA)
***
Yüksekova-Şemdinli karayolu HPG denetiminde
Varto'nun HPG'lilerce kontrol altına alınmasının ardından, Yüksekova-Şemdinli karayolunun büyük bölümünü HPG denetimine geçti
HABER MERKEZİ (16.08.2015) - Yüksekova-Şemdinli karayolunun büyük bölümünün HPG'liler tarafından denetim altına alındığı bildirildi. Hakkari'nin Yüksekova ile Şemdinli ilçeleri arasındaki karayolunun, HPG'liler tarafından kontrol altına alındığı bildirildi. Çatışmanın yaşandığı ve bir özel harekat amirinin öldürüldüğü Şemdinli girişinden Yüksekova yönüne doğru yaklaşık 20 kilometrelik yolun birkaç noktasında HPG'lilerin kontrol noktası kurduğu öğrenildi.
Askerler karakolda mahsur kaldı
Yolun 20'nci kilometresinde bulunan Korgan alanındaki köprünün HPG'lilerce havaya uçurulmasıyla beraber, Haruna Geçidi'ndeki karakolun dibine kadar HPG'liler denetim kurmuş oldu. Yol boyunca Haruna, Durak ve Şapata karakollarında mahsur kalan askerlerin, karakoldan dışarı çıkamadığı belirtildi. Yolun kontrol altına alınmasıyla beraber, iki ilçe arasındaki ulaşım kesildi. Söz konusu alanda HPG'lilerin yolda hendekler kazdığı ve alana hakimiyet sağladığı bildirildi. Öte yandan, Şemdinli'de telefon şebekelerinde ve internet erişiminde de sıkıntı olduğu belirtildi. (18 Ağustos 2015, DİHA)

1 yorum:

  1. TSK nın haçlı ordusu nato biriminde yetişen subayları eşkiyanın elbiselerini giysinler, onların yanında yerlerini alsalar bile harran ovası israil yöntemleriyle sulanamayacaktır.

    Arap halklarıyla aralarına çektikleri beton duvarı aya kadar ulaştırsalar bile, siyonistler sadece araplardan değil, tüm dünya halklarından özür diliyeceklerdir. Eşkiyalar dünyaya ebediyyen hükümdar olamazlar. TBMM deki türkiye büyük masonlar meclisi üyeleri çok şeylerle oynuyorlar, başta kelleleriyle. Biline.

    YanıtlaSil