28 Eylül 2015 Pazartesi

Dağda-bayırda, köyde-şehirde "nasıl, niçin ve neden" terörist var?.. AKP'nin Açılım, çözüm ve çözülüm süreci suçları etrafa saçıldı!.. Ali Serdar Bolat

AKP'nin Atılım, Açılım, Saçılım; Çözüm ve Çözülüm süreci suçları etrafa saçıldı
(Ali Serdar Bolat // 28 Eylül 2015)
AKP (Adalet ve Kalkınma Partisi) hükümetlerinin Amerika Birleşik Devletleri (ABD) gözetiminde (onlar bizim kara güçlerimiz dedikleri) PKK ile işbirliği içinde uyguladığı Açılım ve Çözüm Süreci döneminde sadece 2014 yılı içinde asker 290 kez operasyon için izin istedi. Ancak, bu ivedi taleplerden sadece 8'ine izin verildi. Dolayısıyla, Açılım ve Çözüm Sürecini fırsat bilen PKK, ülke içine silah yığarken asker kışlaya hapsedildi. EMASYA protokolü rafa kaldırıldı. TSK'nın operasyon yetkisi Valilere devredildi. (Hürriyet, 19 Eylül 2015) Hürriyet gazetesinin haberine göre Şırnak'ta 110, Hakkari'de 100, Tunceli'de 80 olmak üzere 290 operasyon isteğinin sadece sekizini Valiler kabul etti. Tayyip Erdoğan bu suçu şöyle itiraf etmişti: "Açılım ve Çözüm (çözülüm) sürecinde Valilere "Operasyon yapmayın" talimatı verdik."
(SABAH Gazetesi, 8 Ağustos 2015) Recep Tayyip Erdoğan'ın Beşşar Esad karşıtı ÖSO teröristlerine gönderdiği silahlar bile PYD bölgesi üzerinden Türkiye'ye sokulup PKK tarafından, günü gelince Türk Milleti ve Türk Ordusuna karşı kullanılmak üzere en stratejik yerlere stoklanmış. (Aydınlık Gazetesi, 11 Eylül 2015)
(Rahmi Turan, Sözcü Gazetesi, 28 Eylül 2015): "PKK, menfur emellerine matuf ve plânladığı isyana yönelik yığınak yaparken asker ve polislerimiz bu hıyaneti elleri kolları bağlı seyrediyorlardı. Çünkü hükümet onlara operasyon izni vermiyordu." (Sözcü Gazetesi, 28 Eylül 2015) Asker "PKK'lıları tespit ettik, izin verin vuralım" diyor. Vali'nin yanıtı: "Karakollarda görevli personel mevzi dışına çıkmasın, ancak size saldırırlarsa karşılık verin." Asker, tüm bu yazışmaları tutanakla belgelemiş. Halkımız bu gerçeği algılamaya başlamıştır: (Aydınlık Gazetesi, 21 Eylül 2015) İhanet tüm çıplaklığı ile görüldü. Tüm şehitlerin, ölümlerin sorumlusunun AKP hükümetleri olduğu meydana çıktı. Fatura Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)'ye kesiliyor. Bu hakikatlerin halk tarafından bilinmesine paralel olarak; 1 Kasım'da kullanılacak Oy'ların bugün değilse bile, yarın düşmesi kaçınılmazdır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder