24 Şubat 2016 Çarşamba

ANKARA saldırısıyla ilgili iki ilginç haber; Akıl almaz ihmalin inanılmaz boyutu ve gerçekler..

ANKARA saldırısıyla ilgili iki ilginç haber
1) Beklenir sabotaj, insanlık düşmanlığı ve vandallığa ilişkin İstihbarat raporu ortaya çıktı: Saldırı göz göre, göre gelmiş!
2) TÜRGEV'in, öğrencilerine gönderdiği mesajda 'Bomba yüklü araç var. Kızılay tarafına gitmeyin' dediği ortaya çıktı.
Ankara saldırısından 6 gün önce ilgili birimlere yollanan istihbarat raporu ortaya çıktı.
Özel Büro İstihbarat’ın haberine göre; Saldırı ihtimaline dair istihbarat raporu, 28 kişinin şehit olduğu Ankara saldırısından 6 gün önce Ankara, İstanbul ve İzmir’deki ilgili birimlere yollandı. Raporda, PKK ile TAK’ın asker ve polis servislerine canlı bombayla saldıracağı belirtildi. Bu uyarıya rağmen katliam önlenemedi. Ankara’da yaşanan ve 28 kişinin şehit olduğu, 61 personelin de yaralanmasıyla sonuçlanan 17 Şubat’taki intihar eyleminin altından güvenlik açığı çıktı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait askeri servis araçlarını hedef alan ve bomba yüklü araçla gerçekleştirilen canlı bomba katliamının göz göre göre geldiğini ortaya koyan istihbarat raporu ortaya çıktı. Üstelik raporda eylem yapacak örgütün adı da TAK olarak verildi. İşte saldırıyla ilgili vahim ayrıntılar:
11 ŞUBAT GÜNÜ KOZMİK YAZI İLE BİLGİ ALINDI, HAREKETE GEÇİLDİ
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), 11 Şubat 2016 günü Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) İstihbarat ve Terörle Mücadele Daire Başkanlıklarına bir yazı gönderdi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün de paylaştığı yazı, PKK’nın taşeron örgütü TAK’ın düzenlediği intihar eylemindeki ihmaller zincirini gözler önüne serdi. Kozmik yazı ile alınan bu bilgiyi Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi, 12 Şubat 2016 günü “acil” kodu ile Ankara, İstanbul ve İzmir valiliklerine gönderdi. ‘KIZILAY VE TAKSİM HEDEF’ DİYE NOKTA UYARI VALİLİKLERE YAPILDI; 
Emniyet İstihbarat Dairesi’nin yazısında şu çarpıcı bilgilere yer verildi: 
“PKK/KCK-TAK terör örgütü tarafından Ocak 2016’da Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere metropollerde canlı bomba/sabotaj tarzı eylemler gerçekleştirilmesinin planlandığı ve bu amaçla keşif çalışmalarının yapıldığı, eylem hedefleri arasında Emniyet veya TSK mensuplarının yoğun olarak kullandığı güzergahlar, personel servis araçları, Ankara/Kızılay veya İstanbul/ Taksim gibi kalabalık meydanlar ve havaalanı benzeri stratejik tesislerin bulunduğu yönünde önemli bilgiler elde edilmiştir…”  İstihbaratın, Merasim Sokak’ta bombalı saldırı olacağını adeta 6 gün önce “nokta” olarak tespit edip uyarıda bulunmasına karşın, Ankara Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü, Genelkurmay, Jandarma Genel Komutanlığı, Kara-Hava- Deniz Kuvvetleri ile Sahil Güvenlik Komutanlıklarının bulunduğu bölgede yeterli güvenlik önlemi almadı.
PKK ÜST YÖNETİMİ, NEVRUZ İÇİN TALİMAT VERDİ, 
PKK kadrolarının aralarındaki irtibat ve muhaberede gerekli güvenlik tedbirleri için özel önlem aldığına da dikkat çekilen Emniyet İstihbarat raporunda, örgütün sözde üst düzey yönetimi tarafından şubat ayı itibari ile kadrolara gönderilen 26 Ocak günlü talimatları şöyle sıralandı: - Raporlarda kurum ve kişi isimleri açık biçimde yazılmasın. - 15 Şubat, 8 Mart ve Nevruz için yoğun hazırlık yapılsın. - 15 Şubat’tan itibaren Türkiye genelinde radikal, kitlesel, yaygın eylem planlamaları yapılsın.
METROPOLLER DAHİL OLMAK ÜZERE KURUMLAR HEDEFLENSİN
- Metropollerde AKP binaları ve destek verenler hedef alınsın. - Doğu ve Güneydoğu’daki AKP teşkilatlarına baskılar artırılarak parti yöneticilerinin, üyelerinin istifaya veya bölgeyi terk etmeye zorlanması sağlansın. - Cizre ve Sur’daki sözde ablukayı kırmak amacıyla, Diyarbakır esas alınarak kesintisiz ve etkili serhildan (başkaldırı) geliştirilsin. - Metropoller dahil olmak üzere devlete ait kurumlar hedeflensin.
ÖZEL-BÜRO//TERÖR DOSYASI
TÜRGEV'den öğrencilere istihbarat : 
Kızılay'da bomba yüklü araç var..
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da yönetim kurulunda bulunduğu TÜRGEV'in, öğrencilerine gönderdiği mesajda 'Bomba yüklü araç var. Kızılay tarafına gitmeyin' dediği ortaya çıktı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu ve birçok yolsuzlukla gündeme gelen Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın (TÜRGEV) Ankara’da bulunan yurdundan öğrencilerinin cep telefonlarına, dün, ‘bomba yüklü araç’ mesajı gönderildi. Mesajda, öğrencilerden Kızılay tarafına gidilmemesi istendi.
TÜRGEV'in Ankara’da bulunan yurdundan öğrencilere atılan mesaj.
Cumhuriyet’ten İklim Öngel’in haberine göre başkentte bulunan Hümeyra Öktem Yüksek Öğretim Kız Yurdu’ndan öğrencilerine gönderilen mesajda, “Sevgili öğrencimiz Kızılay civarında aranmakta olan bomba yüklü bir araç olduğu istihbari bilgisini aldık. Kızılay tarafına gitmemenizi rica ediyoruz” dendi. Yurttan gelen bomba yüklü araç bilgisini alan öğrenciler, dikkatli olmaları için diğer arkadaşlarını da uyardı.
‘GÜVENİLİR KAYNAKTAN ALDIK’
Bir yurt yetkilisi, öğrencileri ve aileleri telaşlandırmak için böyle bir şey yapmadıklarını belirtti. “Güvenilir bir kaynaktan bilgi aldık” diyen yetkili istihbaratın 'fos çıkmasını' umduklarını söyledi. [category terör] [tags TERÖR DOSYASI, TÜRGEV, öğrenci, istihbarat, Kızılay, bomba, araç] Von: ozel-buro-istihbarat@googlegroups.com [mailto:ozel-buro-istihbarat@googlegroups.com] Im Auftrag von Özel Büro (Digi.Security.Isnet) Gesendet: Dienstag, 23. Februar 2016 21:24

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder