13 Nisan 2016 Çarşamba

Kars Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, 81 ile ‘gizli’ ibareli yazı gönderdi.

EMNİYET'TEN 70 İL İÇİN IŞİD UYARISI
Kars Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, 81 ile ‘gizli’ ibareli yazı gönderdi. Yazıda, IŞİD’in İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Kocaeli, Antalya, Edirne, Gaziantep, Bursa’nın arasında bulunduğu 70 ilde hücre evlerinin olduğunu bildirdi.
VATANDAŞ SORUYOR:
"Eğer ülkede hükümet, 'mit, bit, asker, polis ve jandarma' varsa, bu anarşi, terör ve tedhiş örgütlerinin memlekette ne işi var? Velev ki!.. hükümet yoksa, bu durumda: Kahrolası, Allahın belâsı, işbirlikçi, lânetli muhalefet ile 'Cumhuriyetin Hâkim ve Savcıları, Mustafa Kemâl'in Askerleri, Cumhuriyet'in neferleri, sözde aydın güruhu' ne iş yapar?"
Kars Emniyet Müdürlüğü’nün “gizli” ibareli bir yazısı, terör örgütü IŞİD’in Türkiye’de 70 ilde “uyuyan hücreleri” olduğunu ortaya çıkardı. Emniyetin IŞİD içindeki bir muhbirinden alınan bilgiye dikkat çeken Kars Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, örgütün 70 ilde hücre evlerinin bulunduğunu bildirdi.
ÖNCELİKLİ HEDEF VE YUVALANMA, ÇÖREKLENME YERLERİ TURİSTİK BÖLGELER
Örgütün turistik bölgeler, HDP ve CHP ile sol örgütleri hedef alacağını bildiren Karaduman, personelinden konu hakkında duyarlı olunmasını istedi. Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre  Kars İl Emniyet Müdürü Karaduman, IŞİD’in düzenlediği ve 102 kişinin öldüğü 10 Ekim 2015’teki Ankara saldırısı sonrasında, 28 Ekim 2015 tarihinde merkez ve ilçe teşkilatlarına “gizli” ibareli bir yazı gönderdi. “Muhtemel eylem” konulu yazıda, üst birimlerden gelen uyarılar personele bildirildi. IŞİD terör örgütü mensuplarınca Türkiye’de tepkisel eylemler düzenlenebileceğine ilişkin hususların iletildiği ifade edilen yazıda, “savaş bölgesinde izlenimlerde bulunulan, görüşülen şahıs kategorisindeki şahsın gönderdiği e-postanın” içeriğine yer verildi.
MİT'E RAĞMEN!..
70 İLDE HÜCRE EVİ?...
Yazıya göre, e-postada “IŞİD terör örgütünün önümüzdeki günlerde Türkiye’de yeni bir saldırı gerçekleştireceği, özellikle turistik bölgeler ile HDP, CHP partileri ve sol marjinal örgütleri hedef alacağı” bildirildi. “Türkiye’de 70 kadar ilde IŞİD terör örgütüne ait hücre evlerinin bulunduğu” anlatılan e-postada, IŞİD içinde görüşülen şahis kategorisindeki kişi, bu bilgiyi “Suriye ülkesinde faaliyet gösteren IŞİD terör örgütünün yetkili bir isminden öğrendiğini” kaydetti.
DİKKATLİ OLUN UYARISI
E-postada, örgütün yetkili bir isminden öğrenildiği kadarıyla: İstanbul, Trabzon, Samsun, İzmir, Mardin, Adana, Bingöl, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa, Mersin, Bitlis, Van, Batman, Konya,  Kocaeli,  Bursa, Kahramanmaraş, Siirt, Şırnak,  Aydın, Ağrı, Antalya, Edirne, Osmaniye, Iğdır, Niğde, Amasya ve Ordu illerinde hücre örgütlenmelerinin bulunduğu” bildirildi. Emniyet Müdürü Karaduman, bu bilgileri verdikten sonra personelinden “Belirtilen hususların çalışmalarınızda değerlendirilmesini, gizliliğe azami derecede riayet edilerek konu hakkında duyarlı bulunulmasını, olabilecek gelişmelerden Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bilgi verilmesini” istedi. (Ulusal Haber & Ulusal Ajans: 13 Nisan 2016 – Çarşamba)  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder