7 Haziran 2016 Salı

Son dakika haberi: İstanbul'daki hain saldırı, dehşetli patlama ve kahreden ihmalin acı sonucu "katliam girişiminden" yeni görüntüler ve son haberler.. (DHA, AA, Ulusal Haber & Ulusal Ajans)

SON DAKİKA:
İSTANBUL'DA TERÖR!.. VEZNECİLER'DE HAİN PATLAMA, KALLEŞ SALDIRI VE KATLİAM
(İstanbul; 07 Haziran 2016 Salı)
İstanbul Vezneciler'de; “Bütün hükümet, MİT, emniyet ve güvenlik güçlerine rağmen, Türkiye’nin kalbi İstanbul’da konuşlanarak faaliyet gösteren menfur ihanet şebekesi” polise bombalı araçla saldırı düzenlendi. Hain saldırıda, 7 polis şehit oldu, 4 sivil, masum ve korumasız vatandaş hayatını kaybetti. 3'ü ağır 36 vatandaşımız yaralandı
TERÖRLE MÜCADELE ETMEMENİN NEDENİ: KAHREDEN GÖRÜNTÜLER
Her vesile ile kamuoyuna “yoğun güvenlik tedbirleri alındı” biçiminde açıklamalar yaparak halkı aldatan, kandıran  ve gerçekte bu ve benzeri olaylarla tam bir gaflet, zaaf ve dalalet içinde olduğu görülen yetkili ve sorumluların gözü önünde:, İstanbul Vezneciler'de çevik kuvvet otobüsüne park halindeki bombalı araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 7 masum ve müsemma polis memuru şehit oldu. Kendini güvende sanarak ve hükümete güvenerek çarşıda, pazarda dolaşan, işine-gücüne bakan, korumasız ve suçsuz 4 sivil vatandaş hayatını kaybetti, 3'ü ağır 36 kişi yaralandı. Ekipler olay yerindeki incelemelerini sürdürüyor. Fatih ilçesinde, Beyazıt Polis Karakolu ile Vezneciler otobüs durağı arasında çevik kuvvet otobüsü geçişi ve çevik kuvvet ekiplerinin görev değişimi sırasında bombalı araçla saldırı düzenlendi. Saldırının ardından polisin havaya açtığı silah sesleri duyuldu.
VEZNECİLER’DE POLİSE VE SİVİL HALKA SALDIRI 
VALİ ŞAHİN'DEN İLK AÇIKLAMA
İSTANBUL Valisi Vasip Şahin, Beyazıt Vezneciler’de meydana gelen patlamanın olay yerinde incelemelerde bulundu. Vali Şahin incelemelerinin ardından açıklamalarda bulundu. Şahin, "Bugün saat 08.40 sıralarında Vezneciler semtimizde yoldan geçen Çevik Kuvvet polisimizi taşıyan araçlarımıza bombalı araçlı saldırı yapılmıştır. Bunun neticesinden 7’si polis, 4’ü vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 36 kişi yaralanmıştır. Bunlardan durumu ağır olan 3 kişi. İncelemelerimiz devam ediyor. Daha detaylı bilgileri size gelişmeler oldukça vereceğiz" dedi.
"DETAYLARI DAHA SONRA SİZLERE BİLDİRECEĞİZ"
Vali Şahin, patlamanın hangi örgüt ile alakalı olduğu sorusuna ise, "Bütün bunlar çalışıyor, daha sonra geniş açıklamalar yapılacak" dedi. Vali Vasip Şahin yaralıların hepsinin hastanelere ulaştığını belirterek, "Şu anda olay yerinde hiçbir yaralımız yok, hepsi olay olur olmaz, anında hastanelerimize ulaştırıldı. Bir savcımızın başkanlığında bir ekiple, konuyla ilgili adli incelemeler de devam ediyor. Detayları daha sonra sizlere bildireceğiz " diye konuştu.
VEFA LİSESİ VE BİR ÖĞRENCİ YURDUNDA HASAR OLUŞTU
Vefa Lisesi ve çevredeki birçok dükkanın camları kırıldı, park halindeki araçlar hasar gördü. Hasar alan iş yerleri polis tarafından boşaltıldı. Polis geniş bir bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Bölgenin yakınındaki kız öğrenci yurduna da saldırı dolayısıyla parçalar isabet etti. 
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ'NDE SINAVLAR İPTAL
Öte yandan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi’ndeki tüm fakültelerde bugün yapılması planlanan bütünleme sınavlarının iptal edildiği açıklandı.
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI BÖLGEDE DURMUYOR!
Raylı toplu taşıma araçlarının durmasına ve diğer araçların bölgeye girmesine izin verilmiyor. 
İKİNCİ PATLAMA SESİ
Patlamanın ardından bir patlama sesi daha geldi. Bu patlamanın doğalgaz hattında meydana geldiği bildirildi. 
ŞÜPHELİ PAKET İMHA EDİLECEK
Beyazıt Vezneciler’de çevik kuvvet polislerini taşıyan polis otobüsüne yapılan bombalı saldırının meydana geldiği alan cami hoparlöründen yapılan anonsla boşaltıldı.  
Anonsta, "Kontrollü olarak patlatma yapılacaktır. Bu sebepten dolayı görevlilerimiz dikkatli olsunlar, sivillerimiz de lütfen emniyet görevlilerimizin ikazlarına uyarak çalışmalarına yardımcı olsunlar" denildi. 
Bölge boşaltılırken, bomba imha ekiplerinin, olay yerindeki şüpheli beyaz renkli minibüste tuzaklama ihtimaline karşı inceleme yaptığı bildirdi.
Bu arada, polise yönelik saldırının ardından metro ve metrobüs seferlerinde aksamalar yaşanırken, Metroda, araçların Vezneciler durağında durmayacağı yönünde anons yapılıyor... Çevrede geniş güvenlik önlemi alınırken, polis helikopteri de görev  yapıyor. Ayrıca olay yerinin üzerinde bir drone görüntü alıyor.
TÜRKİYE’NİN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ÇÖKMÜŞTÜR!..‏
“Almanya bizi arkadan vurdu ve hançerledi”, “İlişkilerimizi ciddi manada etkileyecek”, “Hitlerin Torunları, “Dunkof” ve bunun gibi söylemler; ne yazık ki, boş laftan öteye bir anlam taşımıyor. Bu söylemler, halkın gazını almak içindir. Kıymet-i harbiyesi yoktur ve düzeyi çok düşüktür.
Dış politika, çıkarlar üzerine oturur. Dış politikada; dostluklar ve ideoloji asla belirleyici değildir. Ama sizin dış politika anlayışınız; akla ve ülkenizin yalın çıkarlarına dayanmıyorsa, dinsel dayanışmalardan medet umuyorsanız, vay idare ettiğiniz o ülkenin haline!
Arkadan vurma, ihanet ve hançerlenmek gibi kavramlar, insani dostluklar için geçerlidir. İhanet de dostlar arasında olur. Ülkeler arasında ihanet olmaz!
“Ermeni Açılımı” Berlin’de Kayalara Bindirdi
Kökü dışarıda “Kürt Açılımınız” nasıl bitirilmiş etnik terörü azdırıp şehirlere indirdiyse, hendeklerde ve halen oluk oluk akan şehit kanıyla son bulup karaya oturduysa; “Ermeni Açılımınız” da Berlin’de kayalara bodoslamadan bindirmiştir.
Siz değil misiniz, doğu sınırlarımızı tanımadığı, ülkemizin bir bölümünü “Büyük Ermenistan” içinde gösterdiği, “Ermeni Soykırımı” iddialarını sürdürdüğü, Türkiye’den toprak ve tazminat talepleri olduğu ve bu hususları anayasasına yazdığı halde; “Ermeni Açılımı” yapan ve Ermenistan Devlet Başkanı Sarkisyan’a üst düzey devlet protokolü uygulayan!
Siz değil misiniz, Azerbaycan Türküne katliam yapan, Azerbaycan’ın bir bölümünü işgal altında tutan Ermenistan ile oynadığımız,14 Ekim 2009’da Bursa’da Atatürk Stadı’ndaki maçta ay yıldızlı Azerbaycan Bayraklarını yasaklayan! Siz değil misiniz, bunlara rağmen Ermenistan kapısını açmaya çalışan ama halkın tepkisi nedeniyle bunu yapamayan!
Ermeni Tehciri Berlin’in İşi
Emperyalizm; I. Dünya Savaşı sırasında, Anadolu’nun kadim halklarından olan Ermenileri çıkarları için kışkırttı, kullandı, sözler verdi ve acı çekmelerine neden oldu. Ermeni tehcirinin askeri bir gereklilik olduğu, Alman generalleri tarafından ortaya kondu, Berlin’de şekillendi ve İstanbul’a emredildi. Savaş nedeniyle çok acılar çekildi ama, asla “Ermeni Soykırımı” olmadı.
Bugün Ermeni diasporasından, “soykırım” yalanı ile büyük paralar toplanıyor. Bu, bir kısım Ermeniler ve örgütleri için istismar ve rant kapısı. Asla kapanması istenmez. Ayrıca; İngiltere ve Almanya başta olmak üzere, Batılı devletler Türklerin Ermenilere karşı “soykırım” yapmadığını çok iyi biliyorlar. Bilmeyen, bu devletlerin halkları. Ermenistan yöneticileri de bu gerçeği biliyor. Bu nedenle;“Bu iş tarihçilerin işidir, otursunlar arşivlerde çalışsınlar ve karar versinler” yaklaşımını istemezler, istemiyorlar da! Çünkü belgeler konuşursa, çok mahcup olurlar!
Sözde Ermeni Soykırımı Koz
Sözde Ermeni soykırımı konusu; artık ağırlıklı olarak Batılı devletlerin ve küresel emperyalizmin, zaman zaman şiddetini arttırarak Türkiye’ye karşı kullandığı bir koz halini almıştır. Öyle bugünden yarına bitmez! Kim ki biter der, kesinlikle yalan söyler!
Dış politika esasında; ülkelerin birbirlerine karşı üstünlüklerini ve güçlü taraflarını yani kozlarını kullanma, zayıf taraflarını bu kozlarıyla örtme, birbirlerine istismar ettirmeme sanatıdır.
Günümüzde Türkiye’ye; her yönden ve herkes saldırıyor, niçin? Çünkü AKP’nin akıldışı, Cumhuriyetimizin kurucu ideolojisine düşman, ülkemizin oturduğu jeopolitik gerçekleri yok sayan, çağdışı “Siyasal İslamcı” ideolojisi ve “Yeni Osmanlıcı” hayali, Türkiye’nin bağışıklık sistemini 14 yılda çökertmiştir. Her ülkenin, aynen insan metabolizması gibi, zayıf ve sorunlu tarafları vardır. Onlarla yaşamak mümkündür, yeter ki bağışıklık sistemi güçlü olsun.
Almanlar Sorumlu Olduklarını Biliyorlar!
Alman Parlamentosu’nun kararı; Türkiye’ye karşı bir koz kullanımı girişimidir. Bu durumdan; küfür ederek, “sen de yapmıştın” diyerek, aşağılayarak ve lanetleyerek kurtulamazsınız, daha beter yalnızlaşır ve sorunu büyütürsünüz. Almanlar, sadece çıkarlarını düşünüyor. “Ermeni Soykırımı”nın olmadığını, hatta Ermenilerin yüz yıl önce Anadolu’da acı çekmesinin esas sorumlusunun kendileri olduğunu da biliyorlar. Almanya; durumu tarttı ve değerlendirdi. Baktı ki; Türkiye’nin karşı hamle yapacak kozu yok ve bağışıklık sistemi çökmüş, bastı düğmeye ve geçirdi yasayı.
Haydi şimdi sıkıyorsa, mülteci anlaşmasını bozun! Yapabileceğiniz; kendi halkınızın gazını almak için, koro halinde küfür etmekten ve emrinizde olan yalaka basına küfür ettirmekten başka bir şeyiniz yok. Almanlar, bunu bildiği için ses çıkarmıyorlar. Saygılar sunarım.
Türker Ertürk & E. Amiral, Araştırmacı - Yazar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder