24 Ekim 2016 Pazartesi

Gönüllü binlerce eğitimci ülke genelindeki şehit ve gazilerin emanetine sahip çıkmak için kolları sıvadı

"BU MEMLEKET İÇİN NE YAPABİLİRİM?" 
DEDİLER VE "GÖNÜLLÜ EĞİTİM'E" KARAR VERDİLER 
Gönüllü binlerce eğitimci ülke genelindeki şehit ve gazilerin emanetine sahip çıkmak için kolları sıvadı. "Bu memleket için ne yapabiliriz?" sloganıyla yola çıkan eğitimciler, şehit ve gazi çocuklarına ücretsiz birebir ders verecek.
            Ankara – Sincan’da ilçe bazında yapılan toplantıda bir araya gelen yardımsever gönüllüler; Halihazır, tüm Türkiye’de 74 il, Büyük şehirler ve çoğu ilçelerde temsilciliklerinin bulunduğunu ve kendisini bu ideale adamış, "vefakâr ve fedakâr" eğitimci sayılarının yaklaşık 60 bini bulduğunu dile getirdiler.
            Toplantı sonrası, kendileri ile görüşme imkânı ve röportaj yapma fırsatı bulduğumuz eğitimcilerden aldığımız ortak bildiri şu şekilde:
             “Projemiz 11 Ağustos'ta faaliyete geçti. "Bu memleket için ne yapabiliriz?" sorusu, ana fikri ve düşüncesiyle ilk olarak sosyal medya üzerinden örgütlenerek şehit ve gazi çocuklarımızın eğitimlerini en üst seviyede tutmak için böyle özgün bir projeyi başlattık. Zaten devletimiz şehit ve gazi çocuklarına gereken desteği yapıyor. Ancak bizde dedik ki 'bu çocuklarımıza özel ders verelim ki daha faydalı olalım bu insanların başarılarına katkıda bulunalım. Böylece daha üst noktalara taşıyabilelim.' Bu noktadan yola çıktık. Türkiye’nin en ücra köşesine kadar götüreceğiz bu hizmeti. 60 binin üzerinde gönüllümüz var. Bunların % 90’ı eğitimci %1 0’u çeşitli branşlardan. Her çocuğumuza bir öğretmen gelecek şekilde çalışmalarımızı yapacağız. Her branşta eğitim vereceğiz. Sivil şehitlerimizin çocuklarını da dâhil edeceğiz. Yer tahsisi konusunda STK’lar ve belediyelerin desteklerini bekliyoruz" 
[Dr. Şemsettin KÜZECİ, 24 Ekim 2016 - Ankara & Ulusal Haber // Ulusal Ajans - ADMİN]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder